Mudanya Gençlik Kupası Taekwondo Şampiyonası

 

  Mudanya Belediyesi ve Bursa Taekwondo il Spor Temsilciliği ile birlikte organize edilen  Mudanya Gençlik Kupası Taekwondo Şampiyonası hafta sonu Mudanya spor salonunda yapıldı.

 
  Faaliyet proramında 19 mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile yapilması planlanan ancak , Soma maden kazası sebebi ile ertelenen turnuvaya 12 Bursa ve Özel Davetli olarak Kocaeli TOHM (Türkiye Olimpiyatlara Hazırlik Merk.) Takımından olmak 130 Erkek, 60 Bayan Toplam 190 Sporcu katıldı.
  
   Cumartesi günü saat tüm takımların katılımı ile 13:00 da Açılış töreni yapıldı. Açılış törenine mudanya kaymakamı Orhan Çiftçi, Mudanya Bld.Bşk Hayri Türkyılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Tahir Yılmaz, Taekwondo Federasyonu İl Temsilcisi Turgay Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Ay ve Metin Şen, ilçe protokolü,Kulüp Başkanları ve çok sayıda izleyici katıldı.

 
   Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış konuşmaları yapılmasına geçildi. Konuşmaları takiben şilt ve plaket törenine geçildi. 
    Taekwondo Federasyonu adına Bursa İl Temsilcisi Turgay Aydın , Taekwondo sporuna katkı ve desteklerinden dolayı ;  Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi ve Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a birer şilt takdim etti.

 
    Mudanya Belediyesi ve Başkanı adına , Bld.Bşkn Yrdm Mustafa Ay ise İl Spor Müdürü Süleyman Şahine, İlçe Spor Müdürü Tahir Yılmaz, A.S.K.F Başkanı Cemal Vardar ve İl Temsilcisi Turgay Aydın'a birer şilt takdim etti.
   Sabah seansında biten müsabakaların ödül törenine geçildi ve başta Kaymakam Orhan Çiftçi başta olmak üzere diger protol üyeleri  ile dereceye giren sporculara madalyalarını vermesi ile açılış töreni son buldu.

 
   Pazar günü final müsabakalarının bitmesi ile ödül Töreni yapıldı ve Klasmanda dereceye giren takımların kupalarını ve sıkletlerinde dereceye giren sporculara madalyaları Belediye başkanı Hayri Türkyılmaz ile protokol üyeleri verdi.

 
KUPA GENEL KLASMANI 

 
GENÇLER BAY, BAYAN KLASMAN

 
1- KURTULUŞ GENÇLİK SPOR KLB   50 Puan
2- GÜRSU BLD.SPOR KLB                   40   "
3- KESTEL BLD.SPOR KLB.                 29   "
4- KOCAELİ TOHM TAKIMI                  27   "

 
BÜYÜKLER BAY, BAYAN KLASMAN 

 
1- KURTULUŞ GENÇLİK SPOR KULÜBÜ  42 Puan
2- YILDIRIM BELD.SPOR KLB.                   32    "
3- KOCAELİ  TOHM TAKIMI                        24    "
4- DİKKALDIRIM GENÇLİK SPOR KLB      15    "