Servetten Altın, Nurdan Gümüş madalya

Milli taekwondocu Servet Tazegül, Kazakistan Açık Taekwondo Turnuvası’nda altın madalya kazanarak aldığı 10 tam puanla 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na bir adım daha yaklaştı.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda büyük bir avantajı bulunun Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu milli taekwondocu Servet Tazegül, Kazakistan’da bir engeli daha aştı. Servet Tazegül, Almatı kentinde düzenlenen turnuvada birinci olarak 10 puanı hanesine yazdırdı.

Turnuvaya 1 numaralı seribaşı olarak katılan milli taekwondocu erkekler 68 kilo müsabakalarında ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda ev sahibi ülkeden Kuat Kokymbay’ı, çeyrek finalde Endonezya’dan Dinggo Ardian Prayogo’yu ve yarı finalde bir diğer Türk sporcu Berkay Akyol’u geçerek adını finale yazdırdı. Finalde Ürdün’den  Ahmad Abughaush’u 11-9 mağlup eden Servet Tazegül, altın madalyanın sahibi oldu.
 

67 Kg Sporcumuz Nur Tatar ise ilk turu bay geçti, İkinci turda Ürdünlü AL-SADEQ, JULYANA'yı 5-5 altın vuruşla yendi,  Yarı finalde çinli GUO, YUN FEI'yi 3-3 ten sonra üstünlükle yendi.
Finalde ise Koreli OH, HYERI'ye 6-4 yenildi.İkinci olarak çok değerli puan kazandı...

Bu turnuvaya Umut Bildik ve Berkay Akyol'da katıldı.Sporcularımız müsabakaları birbirlerine bırakarak jest yaptılar.Umut Bildik Berkay Akyol karşısında, Berkay Akyolda Servet Tazegül karşısında müsabakaya çıkmadı..