Balkan Şampiyonasında Bosna başarısı

 

Slovenya’nın Maribor şehrinde yapılan Balkan Şampiyonasında takımımız genel klasmanda Sırbistan ve Türkiye'nin ardından üçüncü olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. 

 
Toplam 5 altın, 7 gümüş ve 16 bronz madalya alan takımımız bu anlamda başarılı sayılmaktadır. 

 
Zira bilindiği üzere Türkiye'nin dünyadaki gücü bilinmekte, bunun yanında Sırbistanın aynı şekilde Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlarına sahip olan ülkelerdir. Ayrıca Slovenya'nın da bu anlamda uluslararası arenada kayda değer başarılara sahip olduğu düşünüldüğünde gurur verici bir başarıdır. Başkan seçildiğim ilk günden itibaren özellikle antrenör eğitimi, hakem eğitimi ve mantalite değişimi anlamında çok gayretler göstermekteyim. 

 
Ayrıca sporcularımızın ve antrenörlerimizin dünyanın istedikleri yerinde turnuvalara katılımlarını teşvik etmekteyim, zira gezen insanın bir çok konuya farklı açılardan baktığı bir realitedir. Fakat ülkenin maddi imkanlarının kısıtlı olması sıfır bütçeyle hareket etmemiz, tüm şampiyonalara kendi kısıtlı imkanlarımızla katılmamız, ve ayrıca ödül olarak sporcu ve antrenörlerin imkanlara sahip olmaması normalde bizleri olumsuz anlamda etkilemektedir.

 
Maddi imkanların geliştirilmesi kesinlikle önümüzü açacaktır. Avrupa'da derece yapan sporcularımızın bazen antrenmana gelmekte dahi sıkıntı çektiklerini maddi yetersizliklerden dolayı düşünürsek konunun anlaşılacağını düşünmekteyiz. Bu başarının yolumuzu açması anlamında faydalı olacağını ümit etmekteyim.

 
Selam ve saygılarımla.

 
Ahmet Dilek
Bosna Hersek Taekwondo Federasyonu Başkanı