Kestel Halk Eğitim'de TAEKWONDO Şöleni...

  

Kestel Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce açılan taekwondo branşı 2014 Yılı Kasım ayında, antrenör ve aynı zamanda Bursa Bölgesi Ulusal Hakemi Aygül Derin'in yönetiminde faaliyete başlamıştı.

Daha önce sporculuk hayatını Kestel Belediye Spor Kulubü'nün lisanslı sporcusu olarak geçiren, şu anda da Ulusal Hakem ve Antrenörlük yapan Aygül Derin, taekwondoya başladığı ilçeden sporcu yetiştirmeye başlamış olmanın gururunu yaşıyor.

2015 yılındaki ilk kuşak sınavını 49 sporcuyla gerçekleştiren, ikinci kuşak sınavın da  sporcu sayısını 107'ye çıkaran Derin

"Kestel Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Taekwondo ailesinin hızla büyümesi azmimizi arttırıyor ve çalışmalarımıza bu doğrultuda yön veriyoruz."

dedi.

Mayıs ayının son haftasında gerçekleştirilen kuşak sınavının, "Kuşak ve Diploma Takdim Töreni" ise geçtiğimiz günlerde, Kestel İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve Kestel Gençlik Hzimetleri Spor İlçe Müdürlüğü'nün ortak organizasyonuyla gerçekleştirildi.

Tören; Kestel Kaymakamı Ziya Polat, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Doğru, Kestel İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Halim Tuğluoğlu, Kestel İlçe Halk Eğitim Müdürü Cemal Yıkmış, Halk Eğitim çalışmalarına destek olan Bursa Taekwondo İl Tertip Komitesi Başkanı, Mili Hakem ve Antrenör Hasan Torun, okul müdürleri, çok sayıda veli ve sporcunun katılımıyla şölen havasında gerçekleştirildi.

Törende Kestel İlçe Kaymakamı Ziya Polat, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ve Kestel İlçe Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Halim Tuğluoğlu yaptıkları konuşmalarda;

Kestel'de her daim sporun ve sporcunun yanında olduklarını, özellikle Taekwondo branşındaki sporcu sayısının artışından duydukları memnuniyetini belirterek, bu Taekwondo atılımı için Halk eğitim'e ve Antrenör Aygül Derin'e teşekkürlerini sunarak, desteklerini belirttiler.

Konuşmaların ardından yapılan gösterilerde sporcular kısa sürede öğrendikleriyle göz doldurarak geleceğin şampiyonları olma yolunda ilerlediklerini gösterdiler.

Gösterilerin ardından, Törene katılan Kestel İlçe Kaymakamı, Kestel Belediye Başkanı, Kestel Gençlik Spor İlçe Müdürü, Kestel İlçe Milli Eğitim Müdürü, Halk Eğitim Müdürü ve Bursa Taekwondo İl Tertip Komitesi Başkanı, minik sporcuların kuşak ve diplomalarını dağıtarak, sporcuların heyecanına ortak oldular. 

Antrenmanlara yoğun ve düzenli bir şekilde devam eden sporcular yeni kuşaklarına kavuşarak, çalışmalarının karşılığını aldılar.