BURHANİYELİ MİNİKLERDEN AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Antalya’da yapılan  1stEuropeanTaekwondo Kids Championships / 1. Avrupa Minikler Taekwondo Şampiyonasına katılan Burhaniyeli Taekwondocular Avrupa şampiyonu olarak döndüler. Şampiyonaya 28 ülke, 240 sporcu ve 87 kulüp katıldı. Burhaniyeli Taekwondocular 1.Minikler Avrupa Şampiyonasından 1 Avrupa Şampiyonu, 4 Avrupa ikincisi, 1 tanede Avrupa 3.sü çıkararak müthiş bir başarıya imza attılar.

 Antrenör Rıza GÜVEN “Sporcularımızı bu şampiyonaya,hayatları boyunca –Ben Avrupa Şampiyonasına katılmıştım- diyebilsinler diye kayıt yaptırdık. Şampiyona sonunda 6 tane madalya kazandık. Bu 6 madalya, puan üzerinden değerlendirildiğinde ortaya kulüp bazında 20 puanla, takım birinciliği çıkıyor ki o da ayrı bir gurur, ayrı bir başarı.   Madalya kazanan  sporcularımızın artık ömür boyu kullanacakları  “Ben Avrupa Şampiyonuyum, Avrupa ikincisiyim ve Avrupa üçüncüsüyüm” gibi  çok özel kariyerleri  oldu. Bizim için mükemmel bir sonuç oldu. Bu başarının büyüklüğünü, önemini sporun içinde olanlar çok daha iyi anlayacaklardır. Sporcularımızla gururlandık  onurlandık. Bu onur Burhaniyemizin onuru, Bu gurur Burhaniyemizin gururu.

   Elbette hiçbir başarı kolay olmuyor, En başta böyle uluslararası organizasyonların önü Dolar, arkası Euro. Kayıt sırasındaki kişi başı 50 Euro’dan başlayıp, en son dönüşteki çay-çorba masraflarına kadar, her şey sıkıntı. Ama, gün! Sıkıntıları,zorlukları, yoklukları konuşmak değil, Gün! Başarımızın mutluluğunu, sevincini yaşama günü. Bu mutluluğu bizlere yaşatan minik yavrularımızı kutluyor, tebrik ediyor, alınlarından öpüyorum.”dedi.