RUKİYE YILDIRIM


 

Aslında ayın sporcusu bölümünde belli yaş gurubunun üzerinde A milli takımda yer almış sporcularımızı tanıtıyorduk.Rukiye kardeşimizi Ayın yıldızı bölümünde tanıtmak gerekiyordu.İlk kez bir sporcu bunu aştı ve buraya konuk oldu.Kulüpler şampiyonasındaki mükemmel performansı ve elde ettiği birincilik ile Rukiye bunu fazlası ile hak etti.Herkese çalışmadan gelinince başa neler gelineceğinin dersini verdi.Türkiye Şampiyonalarının ve Milli takım seçmelerinin yapısı elbette kulüpler şampiyonasından çok farklı olur.Ancak her sporcu tatemiye çıktığı anda oranın ciddiyetinin farkında olmalıdır.Rukiye bunun örneğini verdi.

Genç sporcularımız çok iyi çalışıyorlar.Taekwondomuz çok güçlü bir alt yapıya sahip.Altan mükemmel sporcular geliyor ve ağabeylerine ablalarına güç anlar yaşatıyorlar.İleride çok büyük başarılara imza atacak bu sporculardan biride şüphesiz Rukiye Yıldırım'dır.

Performansıyla dikkatleri üzerinde toplayan genç sporcu Rukiye YILDIRIM 12/02/1991 yılında ANKARA’ da doğdu şu an Mamak Niğbolu lisesi 4.sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmekte dir. Okul hayatında da başarılı sevilen bir öğrenci olan Rukiye  Taekwondo hayatına 2002 yılında Kanka Taekwondo Spor Kulübünde antrenörü Hızır PINAROĞLU’ nun yanında başladı. Yapmış olduğu düzenli, programlı antrenmanlar ve yeteneği sayesinde kısa zamanda bir çok başarıya imza atarak çevresinin de beğenisini kazandı. İleriki zamanlarda hedefinin olimpiyat şampiyonalarına katılarak yüce Türk bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek istediğini söylüyor. Eğitim hayatını da spor uzmanı olarak devam ettirmek istiyor. Rukiye kardeşimize sonsuz  başarılar dileriz...Hızır Pınaroğlu hocamızı böyle değerli bir sporcu yetiştirdiği için canı gönülden kutlarız

KATILDIĞI MÜSABAKALAR:

2003- Minikler Türkiye Şampiyonası DENİZLİ
2005- Yıldızlar Türkiye Şampiyonası İZMİR
2005
- Yıldızlar Türkiye Şampiyonası NEVŞEHİR
2006
- Gençler Türkiye Şampiyonası ANTALYA
2006
- Kulüpler Türkiye Şampiyonası TOKAT
2006
- Gençler Okullar Arası Türkiye Şampiyonası AYDIN
2007
- Gençler Türkiye Şampiyonası MARMARİS
2007
- Gençler Avrupa Seçmesi NİĞDE
2007
- Gençler Avrupa Şampiyonası AZERBEYCAN
2007
- 1. Karadeniz Oyunları TRABZON
2007
- Kulüpler Türkiye Şampiyonası KONYA
2008
- Gençler Türkiye Şampiyonası ANTALYA
2008
- Uluslar arası Taekwondo Şampiyonası BELÇİKA
2008
- 7. Dünya Taekwondo Şampiyonası İZMİR
2008
- Uluslar arası Osman Tatoğlu Çay Turnuvası RİZE
2008
- Gençler Okullar Arası Türkiye Şampiyonası
ÇORUM
2008- Kulüplker Türkiye Şampiyonası KAYSERİ

Ve bunların yanı sıra bu müsabakalara katılmadan önce kulüpler, özel salonlar arası ve ANKARA il seçme müsabakalarında birçok dereceye sahiptir.

 

 

Sakin Taekwondo