Fırat Pozan

Gazi Osman Paşa kulübüne hayranım..Türkiye'deki çok önemli ve kaliteli klüplerden birisi.Hemen hemen tüm sporcuları her zaman madalyaya oynayan ve Türk Taekwondosuna renk katan isimler.
Tabi ki Bunda özverili çalışmanın çok önemli rolü var.Takımın başında bir değil tam 3 antrenör görev yapıyor ve ve sürekli sporcuları ile ilgileniyorlar.Buda başarıyı getiriyor.Göl turnuvamıza renk kattılar.Ulaştırma sporlu sporcularla çok çekişmeli ve sert maç attılar.Ama şunu ifade etmek gerekir turnuvadaki disiplinleri, oturmaları kalkmaları birlikte hareket etmeleri ile tam bir takım ruhu sergilediler.Bu belli bir disiplinin açık göstergesi idi.
Bu ayın sporcusu olarak Bu kulübümüzün daha temelden sporcusu olan ve çok genç yaşta değişmez bir marka haline gelen Fırat Pozanı seçtik.Genç yaşta Fırat'ımızın üzerine çok ağır yük yükleniyor.Hemen hemen tüm kritik maçlarda görev veriliyor.Genç yaşına rağmen bunların üstesinden geleceğini ve büyük başarılara imza atacağına eminiz. Ancak önümüzdeki yıllarda teknik kalitesine birazda tecrübe eklenince Fırat'ı tutmak imkansız hale gelecektir.Fırat Pozan 19-11 1988 Elazığ doğumlu.Ancak Tüm çocukluk ve gençlik dönemi İstanbul da geçti.Halen İstanbul Bayrampaşada oturuyor.
İlk öğretimi Okulu Bayrampaşa Hürriyet İlk Okulunda  Liseyi Gazi Osman Paşa Lisesini bitiren Fırat Bir sene ara vererek gelecek sene üniversite imtihanına girecek.Bu seneyi defa etmesindeki en önemli etken taekwondoyu ön plana çıkarması.

Evet Arkadaşlar bazen fıratın başarılarını bende kıskanmışımdır.Yıllarca çalışmamıza ve  daha ciddi bir derece elde edememize rağmen Fırat'ın genç yaşta bizleri sollamasına insan elbette gıpta ile bakıyor.
Ancak hangimiz taekwondosu niçin 1 yılını feda ederek en azından spor akademisine girme şansı varken üniversite sınavına girmiyor ve erteliyor.Evet Fırat aslında sadece çalışmasının ve fedakarlıklarının karşılığını alıyor ve almaya devam edecek.

Fırat, Taekwondoya1 999 yılında 11 yaşında ilk salonu Bayrampaşa Spor kulübünde Serkan Bülbül ile başladı.Tüm taekwondo yaşantısı da Serkan hacanın yayında devem ediyor.


İlk derecesini Niğde Aksaray'da Türkiye üçüncülüğü elde ederek yaptı..

Daha sonra
Sivas'ta Liseler arasıonda Türkiye şampiyonluğu
Gençlerde Antalya'da Türkiye Şampiyonluğu
Orduda Büyükler Türkiye 3.cüsü
Alanya'da Klüplerde Türkiye 3.cüsü oldu

Avrupa'da:
2005 Gençler Avrupa 2 cisi
2005 Büyükler Avrupa 3.cüsü ( gençlerde iken büyüklerde derece yapan ilk sporcumuz)
2005 İzmir İsmet Iraz uluslararasında 3,cülük
2006 Avrupa Kupasında Şampiyon olan takımda yer aldı

Şu anda Taylan'da Dünya kupası takımında 54 kg direk direk sporcu olarak seçildi..İnşallah Burada da takımımız ciddi derece elde ederek yurda dönecektir.


Fırat ,Kıvanç Dinsalman, Ertan Baştuğ ağabeylerini örnek alıyor.Hedefini 2008 Pekin olarak tespit eden fırat bunun için sürekli olarak antrenman yaptığını ve eğitmenlerinin sözünden hiç çıkmadığını ifade ediyor...


Beyşehire gelen ve yaz kampında birlikte antrenman yaptığımız Fırat'a sonsuz başarılar diliyoruz.

Serkan Hocayı böylesine kaliteli bir ismi Türk Taekwondosuna kazandırdığından dolayı kutluyoruz..
Fırat Pozan son olarak 2006 Tayvanda yapılan Dünya KUpasında milli takımda yer aldı.Bayanlarda 2. olan takımımız erkeklerde varlık gösteremedi.

 

Sakin Taekwondo